Centrum Fanów Symulatorów » Symulatory lotu » W przerwie pomiędzy misjami DID - modele.
Napisz nowy temat    Odpowiedz do tematu

W przerwie pomiędzy misjami DID - modele.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Autor Wiadomość
Yatzek

Dołączył: 17 Sie 2001
Posty: 799
Miasto: Szczecin

Post2004-01-10, 23:00      W przerwie pomiędzy misjami DID - modele. Odpowiedz z cytatem
materiał Portera to Depron - taki styropian tylko mocniej sprężony... (panele sufitowe i ocieplenia)

Skrzydło - będzie git.. to podróba amerykanskiego Unicorna.. napisano o nim 100 zakładek pochwał... więc jestem dobrej mysli.. wiara czyni cuda
Ale oczywiscie.. dobranie CG to podstawa...

Miasto: Zduńska Wola

Do tego mogę ci polecić odbiornik Jest Rex 7 lub Rex 5 (koszt z kwarcem ok. 150 zł (Rex5). Serwa z kolei zależnie od wielkości modelu - ale przy deproniakach to raczej Hs-81 lub mniejsze Hs-55.
Możesz też spróbować serw GWS - Yatzo zna stronkę z niezłymi cenami tego osprzętu .

plush

Posty: 375

Heh jak na razie to brak kasy, raczej interesowalaby mnie na poczatek jakas uzywka razem z nadajnikiem od ok 300-400 zl, moze byc najprostrza bo ta to pewnie sama bedzie ze 6 stowek kosztowac...
Na razie kupie chyba osprzet i wyprodukuje model, a aparaturki bede szukal blizej wiosny, chyba ze naprawde jakas okazje trafie

Posty: 952

Do Concorde'a jak widzisz jest ładny zestawik Nic tylko 2 silniki turboodrzutowe włożyć i fru !!
Chętnym do latania przypominam o zabraniu dużej gaśnicy

Yatzek

Posty: 799

nooo.. w końcu sezon udalo mi sie rozpocząć...
Ostatnio mniej sie udzielam przed ekranem, więcej na łonie przyrody.
Skrzydło - pokazane na poprzedniej stronie poleciało!!!
I to jak poleciało... lata - to mało powiedziane - po prostu zapierd@la!!!

Na początku przykleiło mi się do ręki i nie mogłem się przemóc aby nim rzucić... jakoś nie wyglądało zbyt "lotnie"

Pierwszy rzut próbny bez włączonego silnika... bum.. 2 m ode mnie zaryło w trawę

Ok.. włączyłem wszystkie pstryczki - rzut .. i za bardzo w górę... lot, przepadnięcie, zwalenie na skrzydło i strzał w jedyne drzewko na łące

Ale .. do trzech.. płaski wyrzut, łapię stery, włączam silniki i ziuuum.
Widok lecącego kosiakiem tego "czegoś" zabija.. pędzi jak diabli.. nie mam pojęcia jak szybko, ale rodzina kucała i uciekała

Po chwili test właściwosci szybowniczych.. krążę sobie z bocianem w kominie powietrznym... On trochę lepszy... ale ja mam silnik 20% mocy i wznosze sie w kominie równo z boćkiem

A potem w dół... i zooom .. oby skrzydła wytrzymały .. pętla śmierci - jednak wytrzymały... beczka - gorzej.. tzn. brzydko wyglądała.. mało w osi, ale ponoc skrzydła tak mają.
Na razie mam małe wychylenia sterów, więc akrobacji nie kręci - raczej typowy boom&zoom.
Na silniku przypomina me-262. Nie ma nadmiaru mocy, ale zajebiste szybkie przeloty i wznoszenia robi... z wyłączonym silnikiem - ładnie szybuje... i ląduje pod nogi... w planach nauka łapania gościa w ręke na koniec lotu

Jest zabawa.. polecam .. może nie jako pierwsze latadło.. ale na drugi model - zajebioza.

Aha.. dla wtajemniczonych.. dane: Graupner 6x3+Speed400+Li-ion 4x18650 ok 2500mha (2S2P)

Snake-

Posty: 1695

Gratsy
To kiedy wpadasz na Pola Wilanowskie ze sprzetem ?

plush

Posty: 375

Wow brawo Yatzek, ja niestety ze wzgledow finansowych wstrzymalem projekt do dowolania - na razie mam material, aparature i wielka dziure w kieszeni, jak sie sytuacja unormuje to zakupie reszte wyposazenia i bede krety ganial

Yatzek

Posty: 799

Plush.. a powiedz, jaki model chodzi Ci po głowie?

1. Trainer, akrobat, (moto)szybowiec ?

2. dolnopłat, górnopłat, skrzydło ?

3. jaki silnik.. itp.. ?

Mając aparature - masz juz prawie wszystko... może możemy pomóc? Nieskromnie nazwę siebie mistrzem prowizorki i robienia czegoś z niczego... może tych wydatków już jest mniej niż myślisz?

Centrum Fanów Symulatorów » Symulatory lotu » W przerwie pomiędzy misjami DID - modele. Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny